17 slachtoffers oogletsel door vuurwerk in Oogziekenhuis Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) – In het Oogziekenhuis Rotterdam zijn tijdens de jaarwisseling zeventien slachtoffers met oogletsel door vuurwerk binnengebracht. Vijf mensen zijn inmiddels geopereerd, meldt een woordvoerster. Volgens haar is het letsel dit jaar zwaarder dan voorgaande jaren, maar over de precieze ernst van het letsel kan de zegsvrouw nog niets zeggen.
Tijdens de jaarwisseling van 2020 behandelde het ziekenhuis 18 patiënten met oogletsel door vuurwerk. Tijdens de coronajaren kwamen veel minder oogpatiënten binnen. Op 1 januari 2022 behandelde het Oogziekenhuis vijf vuurwerkslachttoffers. Niemand van hen werd geopereerd.
Oogarts Tjeerd de Faber meldde eerder dat één oog niet meer te redden is. Vier andere oogslachtoffers hebben volgens hem ernstig blijvend letsel. “We zijn weer terug bij af. Doodzonde dat dit toch weer de prijs moet zijn van nieuwjaar vieren”, aldus De Faber. Hij pleit al jaren voor een permanent landelijk vuurwerkverbod om oogletsel door vuurwerk te voorkomen.
ANP