Aanklacht tegen acteur Baldwin aangepast na bezwaar advocaten

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De openbaar aanklager in de zaak tegen Alec Baldwin in New Mexico heeft de aanklacht wegens dood door schuld aangepast. Die beslissing is genomen nadat advocaten van de acteur bezwaar hadden gemaakt. De wapenwet waarop de aanklager zich baseerde zou nog niet hebben bestaan ten tijde van de dodelijke schietpartij op een filmset in 2021. Volgens The New York Times kan Baldwin nu een gevangenisstraf van maximaal achttien maanden krijgen, in plaats van vijf jaar.

Een woordvoerder van de openbaar aanklager laat weten “verdere afleidingen” van de zaak te willen voorkomen. Het OM wil dat er “gerechtigheid” komt en wil niet zorgen voor extra “declarabele uren voor advocaten uit de grote stad”. Ook voor wapensmid Hannah Gutierrez-Reed is de aanklacht aangepast.

Baldwin werd eind januari formeel aangeklaagd wegens dood door schuld. Dat gebeurde nadat hij betrokken was geraakt bij een ongeluk waardoor cameravrouw Halyna Hutchins dodelijk gewond raakte. De acteur oefende op de set met een revolver waarvan hij naar eigen zeggen dacht dat die ongeladen was. Het wapen ging toch af en raakte Hutchins in haar borst. De filmster heeft altijd ontkend verantwoordelijk te zijn voor de schietpartij.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.