Aboriginalzanger Yunupingu overleden

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

DARWIN – De Australische Aboriginalzanger Dr G Yunupingu is op 46-jarige leeftijd overleden. De muzikant overleed dinsdag in het ziekenhuis van Darwin aan de gevolgen van een hartinfarct. Dit heeft zijn platenmaatschappij woensdag bekendgemaakt.

Yunupingu kampte al jaren met gezondheidsproblemen. Hij was een beroemdheid in Australië en toerde eind 2009 door Europa, waarbij hij ook Amsterdam aandeed. Hij zong vooral in zijn eigen Aboriginal-taal, het Yolngu. Hij trad onder meer op voor de Britse koningin Elizabeth en de Amerikaanse president Barack Obama.

Yunupingo was vanaf zijn geboorte in 1970 blind. Op zesjarige leeftijd begon hij gitaar te spelen. Zijn heldere stem werd geroemd als ‘engelachtig’. Zijn familie heeft media gevraagd om uit respect voor de doden geen foto’s meer van hem te publiceren, zoals gebruikelijk is bij Aboriginals.

De Australische premier Malcolm Turnbull omschrijft Yunupingu op Twitter als ”een buitengewone Australiër die middels muziek de Yolngu-taal deelde met de rest van de wereld”.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.