Acteurs en studio’s vervolgen gesprekken woensdag
Acteurs en filmstudio’s in Hollywood zijn er dinsdag tijdens onderhandelingen weer niet uitgekomen. De gesprekken tussen vertegenwoordigers van acteursvakbond SAG-AFTRA en de Alliance for Motion Picture and Television Producers (AMPTP) gaan woensdag verder, laat eerstgenoemde weten in een verklaring.
Acteurs zijn sinds juli aan het staken. Ze legden hun werk neer omdat ze onder meer betere afspraken willen over het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) en een hoger loon eisen.
Begin deze maand gingen de vakbonden voor het eerst sinds de staking met elkaar in gesprek. De onderhandelingen zijn dus tot nu toe op niets uitgelopen.
Eerder legden ook de scriptschrijvers in Hollywood hun werk neer om soortgelijke redenen. Aan die staking kwam in september na bijna vijf maanden een einde na een overeenkomst. Door de stakingen hebben talloze producties vertraging opgelopen.
BuzzE




