Actrice Emma Thompson kritisch over sponsordeal Wimbledon
Een groep beroemdheden en klimaatactivisten heeft in een open brief kritiek geuit op Wimbledon. De organisatie van het tennistoernooi heeft een omvangrijk sponsorcontract afgesloten met de Britse bank Barclays. De ondertekenaars, onder wie scenarist Richard Curtis en actrice Emma Thompson, beschuldigen de bank ervan fors te blijven investeren in fossiele brandstoffen zoals olie en gas.
In hun brief roepen de opstellers Sally Bolton, algemeen directeur van de Wimbledon-organisator All England Lawn Tennis Club (AELTC), op om de samenwerking met de grootbank te beëindigen. “Simpel gezegd; Barclays financiert en profiteert van klimaatchaos, en het accepteren van een sponsorovereenkomst met Barclays is een goedkeuring van die acties”, aldus de briefschrijvers. Daarmee schendt Wimbledon zijn eigen duurzaamheidsdoelstellingen.
Een woordvoerder van de AELTC zei volgens de Britse krant The Guardian dat de intentie van Barclays om sport voor iedereen toegankelijk te maken erg belangrijk is. “Dat is het centrale thema van onze samenwerking.”
Wimbledon maakte de deal met de bank in november vorig jaar bekend. Barclays betaalt het tennistoernooi zo’n 23 miljoen euro per jaar.
BuzzE




