Ambassade: door boycot raakt Nederland geïsoleerd, niet Israël
Door het standpunt van AVROTROS raakt vooral Nederland geïsoleerd en niet Israël. Dat laat de Israëlische ambassade in Den Haag weten in reactie op het besluit van de omroep om volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival te gaan omdat Israël niet wordt uitgesloten.
De ambassade van Israël zegt het standpunt van AVROTROS te betreuren. “Het Songfestival is bedoeld als een viering van muziek en creativiteit, en de beslissing van de Nederlandse omroep druist in tegen de waarden waar het evenement voor staat. Een dergelijke boycot is zinloos en zorgt er uiteindelijk vooral voor dat het Nederland is dat geïsoleerd raakt, niet Israël.”
AVROTROS meldde in september dat het niet naar het songfestival wil zolang Israël wordt toegelaten. De omroep noemde daarbij als reden het menselijk leed in Gaza, de onderdrukking van de persvrijheid en inmenging van de Israëlische regering in de editie van vorig jaar.
BuzzE





