Animatiefilm Knor wint drie prijzen bij Dutch Directors Awards

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De animatiefilm Knor van regisseur Mascha Halberstad is woensdagavond driemaal in de prijzen gevallen bij de uitreiking van de DDG Awards. De prijzen van de Dutch Directors Guild, de Nederlandse vakbond van film- en televisieregisseurs, worden jaarlijks uitgereikt.

Knor werd uitgeroepen tot beste film en beste animatiefilm. Maar daarnaast kreeg de film ook een DDG Grand Prix, een speciale prijs voor bijzondere projecten die tijdens het afgelopen jaar opgevallen zijn. De jury prees de regisseur, die eerder al diverse andere onderscheidingen in de wacht sleepte, om haar “originaliteit, doorzettingsvermogen en vakmanschap. De winnaar van de Grand Prix werkt aan een heel specifiek, eigenzinnig oeuvre dat grote inventiviteit koppelt aan een tastbare, herkenbare uitvoering.”

De animatiefilm gaat over het meisje Babs, dat voor haar negende verjaardag van haar opa uit Amerika het varkentje Knor cadeau krijgt. Haar ouders zijn daar niet zo blij mee, maar Babs mag het diertje houden op voorwaarde dat Knor een puppycursus volgt. Maar dan blijkt opa stiekem andere plannen te hebben met Knor. De stop-motion-animatie won meerdere Gouden Kalveren en is ingezonden voor een Oscar.

In totaal werden de DDG Awards in elf categorieën uitgereikt. De beste serie van het jaar was volgens de regisseursvakbond Het Jaar Van Fortuyn. De NPO-serie van Michiel van Jaarsveld, Pieter Bart Korthuis en Nathan Vecht reconstrueert de periode voorafgaand aan de moord op LPF-politicus Pim Fortuyn in mei 2002. Ook deze serie won al meerdere prijzen, waaronder een Gouden Kalf voor hoofdrolspeler Jeroen Spitzenberger.

Als beste documentaire van het jaar werd de VPRO-serie Trappers van Halil Ibrahim Özpamuk en Eva van Pelt bekroond. De reallifeserie volgt een aantal medewerkers van het bedrijf Fietskoeriers Amsterdam, waar veel buurtbewoners dagelijks even langskomen voor een bemoedigend woord of een kop koffie.

De prijs voor het beste televisieprogramma van het jaar ging ook naar de VPRO. In hun serie Hoofdzaken krijgen kinderen een knipbeurt van kapper Marko en vertellen zij wat hen bezighoudt. Het programma van producent Kepler Film won eind 2022 een Gouden Roos als beste Europese jeugdprogramma van het jaar.

De DDG-ceremonie vond woensdagavond plaats in Pakhuis De Zwijger in Amsterdam.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.