Artiesten schrapen personeel bij elkaar vanwege groot tekort

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Het blijft ook bij Nederlandse artiesten niet onopgemerkt dat theaters en popzalen sinds de coronacrisis kampen met personeelstekorten. Uit een rondgang langs verschillende musici die nog tot 9 mei te zien zijn bij Vrienden van Amstel LIVE in Rotterdam Ahoy, blijkt dat ze er vrijwel allemaal al mee te maken hebben gehad.

“Ja, dat merk ik zeker”, zegt Diggy Dex. De rapper merkte het vooral toen hij zijn opgeschorte shows in AFAS Live weer wilde hervatten. “Die heb je voor 2020 begroot op bepaalde budgetten, maar dan blijkt dat de benodigde mankracht er niet is en dat de prijzen van veel dingen met een derde omhoog geschoten zijn. Dan ga je wel denken: hoe gaan we het doen? Het komt uiteindelijk met wat getrek wel goed, maar je moet wel keuzes maken”, zegt de rapper die met zijn show Ode aan het Leven op 28 mei de Amsterdamse concertzaal aandoet.

De mannen van 3JS organiseerden een tijdje terug zelf een festival en kregen toen op alle vlakken te maken met de tekorten onder personeel. “Spullen, mensen, horeca, beveiliging, het moest echt van alle kanten komen en bij elkaar geschraapt worden”, zegt frontman Jan Dulles, die niet verwacht dat deze problemen snel opgelost zijn. “Het gaat nog wel even duren voor alles weer op het oude niveau is”, stelt de zanger.

Ook Typhoon is bekend met de personeelskwesties, en spreekt van “schaarste”. “Iedereen kijkt naar dezelfde mensen voor bepaalde klussen. Mensen zijn ook vaker ziek, dus er is meer uitval. Dat maakt het allemaal wel uitdagend”, zegt de rapper. Hij stelt dat het elke keer toch lukt om te gaan optreden. “Afgelasten doen we de komende jaren niet meer hoor!” lacht hij.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.