Auteur Lammers zegt lezingen af om veiligheidsrisico

Schrijver Pim Lammers heeft de komende weken zijn lezingen afgezegd om veiligheidsredenen. Dat vertelt hij in een interview met het AD, dat de krant vrijdagavond publiceerde na een verrassingsoptreden van de auteur op het boekenbal. Lammers las daar het gedicht voor dat hij schreef voor de Kinderboekenweek.
De auteur gaf de opdracht terug toen hij doodsbedreigingen ontving vanwege een oud verhaal dat hij voor volwassenen schreef. De politie heeft inmiddels drie verdachten op het oog, maar het onderzoek loopt nog.
“Alles verwerken heeft tijd nodig”, zegt Lammers in het AD. “Ik hoop vooral dat alles snel weer normaal wordt en dat de vrijheid en zorgeloosheid weer terugkomen. Ik ben het gelukkigst als ik in een huisje op de hei verhalen kan schrijven. Ik weet zeker dat er een moment komt dat ik daar weer heen ga, dit achter me heb gelaten en in alle rust kan schrijven.’’
Sinds het terugtrekken van de opdracht, begin februari, verscheen Lammers niet meer in de openbaarheid. In het AD vertelt hij dat hij een maand in het buitenland heeft gezeten. Lammers beklemtoont dat hij niet ondergedoken zat of gevlucht is. “Deze vakantie stond al gepland. Ik heb getwijfeld of ik wel moest gaan”, aldus de auteur. “Achteraf is het beter geweest om afstand te nemen. Ik heb mijn telefoon uitgezet. Het was moeilijk om te genieten, want de dingen die ik heb gezien en gelezen, krijg ik nog niet uit mijn hoofd.’’
BuzzE