AVROTROS blij met uitsluiting Rusland van songfestival

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

AVROTROS is blij dat de European Broadcasting Union (EBU) heeft besloten om Rusland dit jaar niet mee te laten doen aan het Eurovisie Songfestival. “Dit was het enige juiste om te doen”, laat een woordvoerder in een reactie weten. “We zijn blij dat de EBU dat ook zo ziet.”

De omroep riep de EBU eerder vrijdag op om Rusland uit te sluiten na de inval in Oekraïne. “Dit is de tijd dat Europa zich moet verenigen en laten zien waar we voor staan. Ruslands militaire acties gaan allang niet meer over politiek; dit gaat om een grove schending van universele waarden als soevereiniteit en mensenrechten”, stelde AVROTROS-directeur Eric van Stade.

Ook diverse omroepen in andere landen spraken zich in de afgelopen twee dagen uit en verhoogden daarmee de druk op de EBU. De organisatie verklaarde eerder dat Rusland gewoon mee kon doen. Die verklaring werd echter gegeven vlak voordat de oorlog in Oekraïne begon.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.