Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran
DEN HAAG (ANP) – Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
Berendsen: “Ik heb het verzoek gedaan aan Defensie om op die plekken waar wij op dit moment geen chartervluchten kunnen inzetten, en waar geen commerciële vluchten plaatsvinden, te kijken wat Defensie daar kan doen.”
Hoe de Nederlanders en hun gezinnen precies worden opgehaald, liet Berendsen in het midden. “Logischerwijs doen we geen uitspraken over wat ze precies gaan doen, want daar wordt het niet veiliger van. Maar het is nodig. We krijgen niet iedereen snel genoeg weg.”
Ondanks meerdere repatriëringsvluchten zitten “duizenden Nederlanders” nog vast in landen in het Midden-Oosten. Niet zozeer de vlucht, maar ook de busreis over land naar een veilige locatie is uitdagend, aldus Berendsen. “Er zijn ook een paar locaties waar dat minder lukt.”
Volgens de minister hebben 11.000 mensen zich gemeld via een contactformulier van de overheid. Ruim 9500 van hen zijn Nederlands, en van die groep zou iets meer dan de helft gestrande reizigers zijn. “Dus vier- tot vijfduizend mensen komen in aanmerking voor repatriëring.”
ANP




