Bijzondere editie van Roald Dahls eerste boek geveild

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Een bijzondere eerste editie van Roald Dahls eerste boek The Gremlins (1943) gaat volgende maand onder de hamer bij het Britse veilinghuis Hansons Auctioneers. Het gaat om een van de vijftig uitgegeven exemplaren en zal naar verwachting rond de 4000 pond opbrengen, meldt de BBC.

Dahl (1916-1990) schreef The Gremlins speciaal voor Disney, dat er een film van zou maken. De film kwam er niet omdat ze het niet eens konden worden over de rechten en omdat de onderhandelingen niet soepel gingen vanwege Dahls dienst bij de Britse luchtmacht.

Het boek dat wordt geveild, gaf de schrijver aan een collega bij de luchtmacht. Uit Dahls handgeschreven bedankje is op te maken dat de voormalige eigenaar een belangrijke inspiratie vormde voor The Gremlins. “Voor John, die het verdomde ding geschreven heeft”, schreef hij in het boek.

The Gremlins gaat over wezentjes die allerlei soorten mechanische problemen in vliegtuigen aanrichten. De film Gremlins uit 1984 is losjes gebaseerd op de personages uit Dahls boek.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.