Bill Hader signeert geen spullen meer voor fans

Advertentie
Bill Hader is gestopt met het signeren van spullen voor fans sinds een nare ervaring na een première. Dat vertelt de Amerikaanse acteur, die meewerkte aan het creëren van de ‘stem’ van de droid BB-8 in Star Wars: The Force Awakens, in de podcast Happy Sad Confused.
Hader werd door Star Wars-fans vaak gevraagd om merchandise te signeren, maar daar is hij op een gegeven moment mee gestopt. “Ik signeer niks meer. Mensen die een handtekening willen, vinden mij niet aardig. Ik signeer geen spullen.” De reden is dat Hader na een première een keer door een fan werd gevraagd om iets voor zijn zoontje te signeren, wat de man vervolgens op internet voor geld wilde verkopen. “Ik dacht: dat is echt verknipt. Dus nu signeer ik die zooi helemaal niet meer.”
Hoewel hij wel de credits kreeg als ‘stemadviseur’ voor de stem van BB-8, was Haders rol voor de droid in werkelijkheid kleiner dan mensen denken. “Het is heel lief dat regisseur J.J. Abrams mijn naam eronder heeft gezet, maar ik heb alleen maar wat stemwerk gedaan wat niks opleverde”, bekent de acteur. “Toen vroegen ze me later terug te komen en moest ik iets in een talkbox inspreken.”
Een talkbox is een klein apparaatje waarmee een soort robotachtige geluidseffecten kunnen worden gemaakt. Omdat “iedereen zo’n ding kan bedienen”, is Hader naar eigen zeggen na de zevende Star Wars-film niet meer teruggevraagd voor de twee andere films in de Skywalker-saga.
BuzzE