Bob Vylan op 12 september niet meer in Paradiso

Bob Vylan komt in september niet meer naar Paradiso. Het in opspraak geraakte rapduo zou op 12 september optreden als voorprogramma van Gogol Bordello, maar die band liet weten dat Bob Vylan door “logistieke complicaties” niet meer betrokken is bij hun tournee. Paradiso laat in een update weten dat het concert van Gogol Bordello doorgaat en er een nieuwe support act wordt gecommuniceerd zodra die bekend is.
Bob Vylan kwam in het nieuws doordat het duo tijdens een optreden op het Britse festival Glastonbury “dood, dood aan het Israëlische leger” riep. In de nasleep daarvan werden al meerdere optredens van de groep geannuleerd. “We moesten de situatie evalueren en we besloten Bob Vylan van de tour te schrappen, totdat we de situatie volledig konden begrijpen”, stelt Gogol Bordello in een verklaring. “Helaas is het logistiek gezien onmogelijk voor Bob Vylan om deel te nemen aan de tour gezien de omstandigheden. We hebben samen met onze vrienden Bob Vylan hard gewerkt aan een oplossing, maar uiteindelijk is het er niet van gekomen.” Gogol Bordello speelt op 19 oktober ook in 013 Poppodium in Tilburg. Ook daar stond een optreden van Bob Vylan gepland.
De Amsterdamse poptempel benadrukt in een bericht op de website dat het wegvallen van Bob Vylan als voorprogramma geen keuze is geweest van Paradiso. “Er wordt gezocht naar een vervangende datum voor het optreden van Bob Vylan”, staat verder in het bericht.
Om het optreden van Bob Vylan in Paradiso was veel te doen. Paradiso werd vanwege het aanstaande optreden bedreigd. Vorige week werd een banner getoond met de tekst “If Bob Vylan plays that night, Amsterdam will stand and fight”. Later nam Extinction Rebellion Justice Now het juist op voor Bob Vylan. “Bobby Vylan, you are welcome in Amsterdam”, stond bij een Instagrampost die de actiegroep deelde.
BuzzE