Bob Vylan roept opnieuw ‘Dood aan IDF’ tijdens optreden Paradiso

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De rapgroep Bob Vylan heeft tijdens hun optreden in Paradiso zaterdag de leus “Dood aan de IDF” herhaald. De IDF is het Israëlische leger, dat grootschalige aanvallen uitvoert op de Gazastrook. Op filmpjes op sociale media is te zien dat zanger Bobby Vylan aan het publiek vraagt wat ze willen horen. Vervolgens roept hij “Dood, dood aan de IDF” onder luid gejuich van het publiek. Op het podium is daarnaast een Palestijnse vlag te zien.

Volgens De Telegraaf liet Bob Vylan zich ook uit over de recent vermoorde Charlie Kirk. Volgens de zanger was de conservatieve politiek activist een “stuk stront” en is het zijn eigen schuld dat hij werd neergeschoten.

De hiphopgroep riep ook om de dood van het Israëlische leger tijdens hun optreden op het Britse festival Glastonbury afgelopen juni. De organisator veroordeelde het optreden en de BBC zei in een statement te betreuren dat de livestream van de show niet werd gestopt.

Bob Vylan zou oorspronkelijk vrijdag optreden als voorprogramma van Gogol Bordello, maar de show ging niet door om logistieke redenen. In juli werd bekend dat de groep een eigen show kreeg op het Amsterdamse podium. Over de leus zei Paradiso destijds: “Die woorden zijn niet de onze, maar we erkennen het recht op verontwaardiging over oorlog en massaal menselijk leed. Zulke thema’s horen in onze ogen ook thuis in het publieke debat en op het podium”, aldus de Amsterdamse concertzaal.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.