Britse ambassade wappert vlag wegens benoeming koning Charles III

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

DEN HAAG (ANP) – De vlaggen bij de Britse ambassade en bij de woning van de ambassadeur in Den Haag zijn zaterdag in top gehesen vanwege de proclamatie van koning Charles III.

De vlaggen op overheidsgebouwen worden volgens het Britse protocol gehesen. Prins Charles is zaterdag officieel tot koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland en een aantal landen van het Britse Gemenebest benoemd. Dat gebeurde door de toetredingsraad (Accession Council). Hij was al koning op het moment dat zijn moeder Elizabeth donderdag overleed, maar de raad bevestigde de opvolging formeel.

Vanaf zondag zullen de vlaggen weer halfstok hangen. Het Verenigd Koninkrijk houdt vanwege het overlijden van de koningin een periode van nationale rouw. Die duurt tot aan haar uitvaart.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.