Cannes weert acteur van rode loper na beschuldigingen misbruik

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

Acteur Théo Navarro-Mussy mag tijdens het filmfestival in Cannes niet op de rode loper verschijnen vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Volgens filmwebsite Deadline wordt de Franse acteur door drie vrouwen beschuldigd. Het nieuws is door het filmfestival bevestigd aan Deadline.

Navarro-Mussy speelt in de film Dossier 137, die genomineerd is voor een Palme d’Or en donderdagavond in première gaat. Algemeen directeur van het filmfestival, Thierry Frémaux, kwam tot het besluit na informatie van acteursvakbond ADA. Die meldde officiële klachten te hebben gekregen van drie vrouwen wegens verkrachting en fysiek en psychologisch geweld bij gebeurtenissen in 2018, 2019 en 2020. De aanklachten zijn in april verworpen door een rechtbank, maar de eisers hebben aangegeven in hoger beroep te gaan.

Cannes heeft nooit een officieel protocol opgesteld over de omgang met deelnemers die beschuldigd worden van seksueel geweld, maar neemt hoogstwaarschijnlijk de richtlijnen over van de Franse César Academie. Daarin staat dat verdachten van gewelddadige handelingen worden uitgesloten van de ceremonie en geen enkele vorm van een onderscheiding kunnen ontvangen, totdat de zaak is beoordeeld. Door het hoger beroep is er in de zaak van Navarro-Mussy nog geen definitief oordeel.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.