Carnaval levert volgens Rob Janssen weer mooie inhakers op

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

Carnaval staat weer op het punt van losbarsten en dan is één ding zeker: er verschijnt een lading nieuwe liedjes die inhaken op actuele zaken. Over een gecremeerde kroket bijvoorbeeld, en zo maakte Lamme Frans halsoverkop Ik ga zo lekker drinken uit mijn kruik. “Dat was gewoon een leuk ding”, vertelt 3FM-dj Rob Janssen tegen het ANP.

Het nummer is een variant op een populaire sketch van cabaretier Bas Hoeflaak, waarin hij onlangs ‘zo lekker ging spelen op zijn fluit’. “Dat was gewoon een leuk grapje om te doen”, zegt Janssen over het nummer dat hij opnam als Lamme Frans. Maar het meeste werk zat in de ongeveer 700 versies die hij maakte van het liedje Fijnfisjenie!, voor iedere carnavalsstad één.

“Alle plaatsen die carnaval vieren – en dat zijn er zo’n 700 – die hebben een eigen versie”, vertelt Janssen. “Op de website fijnfisjenie.nl kan je jouw plaatsnaam invullen en krijg je het bijpassende nummer, ook buiten Brabant. Ik moest trouwens wel even Spotify bellen of het allemaal wel kon, al die versies samen online.”

Kanshebbers

Als Janssen zijn pet opzet van radiomaker en objectief naar de nieuwe nummers van dit jaar kijkt, is hij vooral gecharmeerd van de nieuwe van Veul Gère. “Zij hebben zichzelf echt opnieuw ontdekt”, legt hij uit over Ik bloei wir op. Maar ook Broodje bal gaat er goed in bij Janssen, een cover van Noodgeval van Goldband. “Die is grappig ingehaakt.”

En zijn mediacollega Lex Uiting verdient ook een pluim, voor zijn Letste leedje met Chantal Janzen. “Daar zit zoveel emotie in, dat is prachtig”, zegt Janssen. “Hij heeft met Nao ’t Zuuje een paar jaar geleden het nieuwe Limburgse volkslied geschreven ook natuurlijk, dus hij kan sowieso niet meer stuk.”

Gevoelig

Uiting heeft patent op de meer gevoelige liedjes, die bij de Limburgse variant van carnaval horen. Maar zijn er aan de andere kant van het spectrum ook onderwerpen die juist té gevoelig liggen? “Er zijn altijd gevoelige onderwerpen”, reageert Janssen. “En ik denk dat het heel leuk is om daar een beetje tegenaan te schuren.”

Veul Gère heet bijvoorbeeld zo omdat het ‘veel graag’ betekent, “en dat gaat over drinken, maar lijkt ook op vulgair”. “Het nieuwe nummer daar zit een dubbele laag in, en dat is van alle tijden, Vader Abraham deed dat al. En er werd bijvoorbeeld gezongen over grote bloemkolen. Maar als het te expliciet wordt dan kunnen mensen er natuurlijk van alles van vinden.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.