Cate Blanchett heeft diversiteitsregel bij productiebedrijf

Cate Blanchett vindt het erg belangrijk dat de filmwereld diverser wordt. De actrice heeft daarom een regel ingevoerd bij haar productiebedrijf Dirty Films, vertelde ze tijdens een bijeenkomst op het filmfestival van Cannes.
Voor de serie Mrs. America huurde het productiebedrijf vooral vrouwelijke regisseurs en crewleden in. Op de set bedachten Blanchett en mede-eigenaar Coco Francini hun nieuwe regel. “Je moet een vrouw en een persoon van kleur uitnodigen voor een sollicitatiegesprek”, zei Blanchett.
De Australische heeft als actrice vaak genoeg meegemaakt dat ze de enige vrouw was op de set. Dat wil ze als producent graag veranderen. “Ik kijk uit naar de dag waarop we niet eens meer interviews over vrouwen in de filmwereld hoeven te houden.”
BuzzE