CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

AMSTERDAM (ANP) – Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept “Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch” op om “nee tegen haat” te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

“West heeft recentelijk meerdere keren Hitler geprezen en nazisymbolen gebruikt”, schrijft het CIDI. “Dat zijn keuzes met een historische lading. Achteraf spijt uitspreken maakt dit niet ongedaan.” Het CIDI noemt de uitspraken van Ye “voor de Joodse gemeenschap in Nederland een directe aantasting van hun veiligheid”.

De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch laat weten nog geen verzoek te hebben gehad van de organisatie over de vergunning voor het concert. De vergunningsaanvraag moet minimaal twee maanden voor het concert binnen zijn bij de gemeente. Op het moment dat die er is, zal de burgemeester zich buigen over wat het concert mogelijk betekent voor de openbare veiligheid. Als er bijvoorbeeld tegendemonstraties komen, dan zullen de autoriteiten die in goede banen moeten leiden.

‘Signaal’

Hij legt uit dat het concert niet op voorhand verboden kan worden vanwege uitingen die een artiest eerder deed. “Hoe walgelijk ik de uitspraken ook vind, is dat voor mij geen reden om geen vergunning af te geven.” Mocht Ye tijdens het optreden mogelijk strafbare uitingen doen, dan zal het OM zich daarover buigen. Dat Ye in het verleden dergelijke uitspraken deed, is voor Marcouch “hooguit een signaal”, maar hij benadrukt dat het aan de organisatie is om een artiest te boeken. De organisatie weet volgens Marcouch waar ze aan moet voldoen om het concert te mogen organiseren en voorziet volgens hem geen problemen.

Ye zelf stelde onlangs dat zijn antisemitische uitingen het gevolg zijn van een hersenbeschadiging die hij 25 jaar geleden opliep bij een auto-ongeluk. Het GelreDome is vooralsnog niet bereikbaar voor een reactie op de oproep van het CIDI.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.