Circuit Imola droomt van terugkeer Formule 1

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Imola hoopt op een terugkeer op de Formule 1-kalender. Het Italiaanse circuit, vernoemd naar Dino en Enzo Ferrari, kreeg vrijdag van de internationale autosportfederatie FIA na inspectie te horen dat de zogeheten Grade 1-licentie is verlengd. Dat betekent dat Imola races uit de Formule 1 kan huisvesten.

“Met de vernieuwing van onze licentie zijn we in staat om hier een Grand Prix in de Formule 1 te houden”, zegt circuitbaas Uberto Selvatico Estense. “We voldoen aan alle eisen van de FIA. We hopen dat onze droom werkelijkheid kan worden.”

De koningsklasse van de autosport kwam in 2006 voor het laatst naar Imola, dat op zo’n 40 kilometer van Bologna ligt. Door de coronacrisis is de kalender voor dit jaar volledig overhoop gegooid. De organisatie heeft voor het tweede deel van het jaar nu acht races in Europa op de kalender gezet en hoopt het seizoen uit te breiden naar vijftien tot achttien grands prix. Op Monza wordt al de Grote Prijs van Italië gehouden. Imola is in beeld om mogelijk ook een race te houden.

Het circuit neemt een beruchte plek in de geschiedenis van de Formule 1 in. In 1994 overleden drievoudig wereldkampioen Ayrton Senna en Roland Ratzenberger als gevolg van zware crashes op Imola. Het circuit is door de jaren heen aangepast en een stuk veiliger gemaakt.

 

BUZZS

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.