College Almere biedt ‘oprechte excuses’ aan voor fouten Floriade

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

ALMERE (ANP) – Het college van burgemeester en wethouders van Almere biedt “oprechte excuses” aan voor de fouten die zijn gemaakt in de aanloop naar de Floriade. Een raadscommissie berekende dat het tuinbouwevenement de gemeente Almere bijna 130 miljoen euro heeft gekost.

Het college reageert dinsdag op de bevindingen uit het onderzoek van de commissie. Die concludeerde vorige maand dat de Floriade van 2022 in Almere “op een groot aantal gebieden” niet goed is verlopen. De planning was te optimistisch en de gemeente verkeek zich op de financiële risico’s. Ook kreeg de raad meerdere keren onvoldoende informatie over de voortgang van het project.

De huidige burgemeester van Almere, Hein van der Loo, en de wethouders onderschrijven de “afgewogen en scherpe conclusies” van de commissie. Het college maakt ook excuses voor de gevolgen van het mislukte evenement voor “de stad en haar inwoners”.

Hoger bedrag

De burgemeester en wethouders erkennen “dat de informatievoorziening aan de raad op een aantal momenten beter had gekund”. Het college zegt verder dat bij volgende grote projecten “een cultuur van anders denken en tegenspraak” essentieel zal zijn.

Ook bevestigt het college dat de Floriade de gemeente uiteindelijk 128,9 miljoen euro heeft gekost. Het college kwam eerder uit op ruim 103 miljoen euro. “Het college heeft er eerder voor gekozen een deel van de kosten toe te rekenen aan de nog te bouwen woonwijk en kwam daardoor op een lager bedrag uit.” Op het terrein van de Floriade zou een nieuwe woonwijk gebouwd worden en de gemeente rekende het geld daarvoor niet mee. Dat de commissie nu op een hoger bedrag uitkomt, wil dus volgens het college niet zeggen dat er nieuwe kosten bij zijn gekomen.

Debat

Op 22 mei debatteert de Almeerse raad over het onderzoek en de reactie van het college.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.