Cornald Maas: ESF-vertrek Govaert had ook financiële reden

Advertentie
Het vertrek van Jacqueline Govaert als commentator van het Eurovisie Songfestival had ook een financiële reden. “Het scheelt een enorm bedrag of je een commentaarhokje huurt voor één of twee mensen”, zegt commentator Cornald Maas in gesprek met het AD. Govaert was vorig jaar eenmalig commentator naast Maas.
Maas noemt die financiële afweging “iets dat in een tijd van bezuinigingen bij de NPO logischerwijs belangrijk is”. Eerder liet Govaert al weten dat haar agenda de klus ook niet toeliet. “Maar omdat de omroep dat niet actief communiceerde, krijg je: ‘Cornald wil het zo nodig zelf doen'”, zegt Maas daarover. “Terwijl het voor mij juist ook veel leuker is om samen op te trekken, zoals ik dat acht jaar met Jan Smit heb gedaan.”
Het vertrek van Govaerts voorganger Jan Smit was voor Maas enigszins een verrassing. “Het waarom is me nog steeds niet helemaal duidelijk. Het was na het jaar van Mia & Dion, dus ik denk dat Jan heeft gedacht: ik ben klaar met het gezeik, bekijk het maar.” Maas neemt het Smit niet kwalijk dat hij is vertrokken, maar “ik mis onze samenwerking nog steeds”.
BuzzE