CvdM gaf omroep ON! boete voor overtreden Mediawet

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft Ongehoord Nederland (ON!) een boete van 40.000 euro opgelegd, omdat de omroep de Mediawet heeft overtreden. Dat laat het CvdM weten in een donderdag gepubliceerd besluit. De toezichthouder had in september al bevestigd dat een boete was opgelegd aan ON!, na berichten hierover van de omroep zelf. Het CvdM lichtte de redenen voor de boete toen nog niet toe.

De mediawaakhond schrijft dat bij ON! in twee gevallen (de schijn van) belangenverstrengeling is ontstaan. In een hiervan was een bestuurder van ON! verantwoordelijk voor personeelsaangelegenheden van een familielid, aldus de toezichthouder. Het CvdM noemt geen namen, maar vorig jaar verschenen berichten in de media dat bestuurslid Reinette Klever bij haar vertrek een deel van haar taken had overgedragen aan haar dochter.

De andere situatie heeft betrekking op “de vermenging van redactionele en (privé)politieke belangen van een medewerker van ON!”. Daarmee was sprake van daadwerkelijke belangenverstrengeling, schrijft het CvdM. Presentator Tom de Nooijer, tevens gemeenteraadslid in Oldebroek, stelde in september zelf dat het CvdM een boete aan ON! had opgelegd vanwege hem als presentator. “ON! heeft deze situaties onvoldoende herkend, dan wel onvoldoende beheersmaatregelen genomen om te voorkomen dat sprake was van schijnbare en daadwerkelijke belangenverstrengeling”, vervolgt het CvdM.

Redactiestatuut

Ook heeft het CvdM geconstateerd dat ON! zijn eigen redactiestatuut niet heeft nageleefd. “In het sanctiebesluit stelt het Commissariaat vast dat een lid van de redactie van ON! directe binding heeft met een politieke partij (verdergaand dan alleen een lidmaatschap). Omdat ON! in zijn redactiestatuut heeft opgenomen dat dit niet is toegestaan, heeft ON! hiermee het redactiestatuut niet nageleefd. Daarmee heeft ON! de Mediawet overtreden.”

Het CvdM meldt dat ON! bezwaar heeft gemaakt tegen het besluit. De toezichthouder zal dit bezwaar behandelen.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.