David Byrne betreurt hoe hij Talking Heads heeft beëindigd

Advertentie
David Byrne heeft er spijt van hoe hij begin jaren negentig de breuk met de Talking Heads heeft aangepakt. De zanger besloot destijds zonder overleg uit de band te stappen. Dat betekende ook het einde van de groep. “Ik betreur hoe dat is gegaan. Ik denk niet dat ik het op de beste manier heb gedaan”, zegt Byrne (71) nu tegen het Amerikaanse tijdschrift People.
Ook de wijze waarop de zanger zich tegenover andere bandleden heeft gedragen, vindt hij nu jammer. “Ik was in mijn jongere jaren niet zo’n prettig gezelschap. Tijdens het werk aan sommige Talking Heads-shows was ik best wel een kleine tiran”, blikt Byrne terug. “En daarna leerde ik te relaxen en leerde ik samenwerken met mensen. Het werkt beter als er een goede relatie is in plaats van dat ik iedereen vertel wat ze moeten doen.”
Hoewel Byrne nu zegt dat hij “lelijk” heeft gehandeld toen hij wilde stoppen met de band, denkt hij wel dat een einde “onvermijdelijk” was. Inmiddels kunnen de leden ook weer met elkaar door een deur. “We hebben een soort van contact, maar we spreken niet met elkaar af.”
Stop Making Sense
De Talking Heads komen volgende maand wel samen tijdens het filmfestival in Toronto. Daar wordt de concertfilm Stop Making Sense weer vertoond vanwege het 40-jarig jubileum daarvan. De film keert na die nieuwe première ook weer terug in bioscopen wereldwijd.
Byrne richtte de band begin jaren zeventig op met drummer Chris Frantz, bassist Tina Weymouth en toetsenist en gitarist Jerry Harrison. De groep bracht acht studioalbums uit en scoorde hits als Psycho Killer, Slippery People, Road To Nowhere en Burning Down the House.
BuzzE