Dolly Parton is doodsbang voor kunstmatige intelligentie
Dolly Parton bestempelt kunstmatige intelligentie (AI) als een “wapen”. De countryzangeres vindt dat het gebruik van AI voor stemmen van overleden artiesten, zoals Elvis Presley, moet stoppen. “Ik ga geen AI overwegen voor iets wat menselijk is, omdat ik denk dat het een wapen is dat eng kan zijn”, zei ze tegen The Hollywood Reporter.
“Ik denk dat het geweldig zal zijn voor een heleboel dingen, zoals de wetenschap en geneeskunde en vele dingen, maar niet om mensen te vervangen.” AI moet op de juiste manier worden gebruikt, vindt ze. “Maar niet om stemmen en geschriften te vervangen.”
De Jolene-zangeres (77) geeft toe dat het haar “doodsbang” maakt. Parton wil dan ook niet dat haar stem wordt nagemaakt met AI als ze is overleden. “Het is niet alsof je opnieuw een persoon kunt maken. Dat wil ik niet. Ik wil gewoon een oeuvre achterlaten.”
BuzzE




