Duitse bondskanselier volgt nieuws over Rammstein nauwgezet

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz volgt het nieuws over de Duitse metalband Rammstein op de voet. Dat zei een woordvoerder van Scholz vrijdag tijdens een persconferentie in Berlijn.
Zanger Till Lindemann wordt door meerdere vrouwen beschuldigd van seksueel wangedrag. De vrouwen spraken onder meer van drogeringen of van seks tegen hun wil. De advocaten van de 60-jarige zanger ontkenden alle aantijgingen en lieten donderdag weten juridische stappen te ondernemen tegen de mensen die de beschuldigingen hebben geuit.
De woordvoerder van Scholz zei vrijdag desgevraagd dat de bondskanselier het nieuws over de band heeft gevolgd. Hij sprak ook van beschuldigingen “die opgehelderd moeten worden”. Ook werd aan woordvoerder Steffen Hebestreit gevraagd of Scholz vindt dat veranderingen in de muziekindustrie nodig zijn. Daarop antwoordde de zegsman dat dat debat door de industrie zelf gevoerd moet worden.
De concerten van Rammstein gaan ondanks de beschuldigingen door. Volgende maand speelt de band twee shows in Groningen. De afgelopen dagen speelde de band enkele concerten in München. Bij die optredens werd door enkele tientallen mensen gedemonstreerd.
BuzzE