Duitsland kiest voor Malik Harris, Jamala ontroert kijker

Malik Harris gaat voor Duitsland naar het Eurovisie Songfestival. De zanger kreeg met zijn single Rockstars vrijdagavond de meeste punten tijdens de nationale voorronde, die live werd uitgezonden op de Duitse zender ARD.
Het lot van de Duitse inzending lag dit jaar geheel bij het publiek. De afgelopen week konden radioluisteraars al stemmen op hun favoriet en vrijdag kwamen daar de stemmen van de tv-kijker bij. Beiden telden voor 50 procent.
De tv-avond stond gedeeltelijk in het teken van de oorlog in Oekraïne. Zo had Harris op zijn gitaar de woorden “Stand with Ukraine” geplakt en was er een optreden van de Oekraïense zangeres Jamala, die in 2016 het Eurovisie Songfestival won.
Jamala, die afgelopen week Oekraïne ontvluchtte, zong met de Oekraïense vlag in haar hand haar winnende lied 1944 en was zichtbaar aangedaan. Het ontroerde ook de kijker, zo bleek uit de vele reacties op sociale media. Sietse Bakker, vorig jaar uitvoerend producent van het songfestival, was tot tranen toe geroerd, twittert hij. “Haar vermogen om op de een of andere manier de kracht te vinden om op dit moment dat lied te zingen.”
BuzzE