Dwayne ‘The Rock’ Johnson doet donatie aan acteursbond

Dwayne ‘The Rock’ Johnson heeft een fikse donatie gedaan aan een fonds van acteursvakbond SAG-AFTRA. De acteur deed die bijdrage vanwege de grote staking in Hollywood.
Het fonds schiet noodlijdende acteurs te hulp. De acteurs kunnen geld krijgen voor bijvoorbeeld boodschappen of medische kosten.
Het bedrag dat Johnson heeft overgemaakt is vertrouwelijk, maar het is volgens directeur Cyd Wilson de hoogste eenmalige donatie die tot nog toe is gedaan. “Het mooiste is dat één cheque duizenden acteurs helpt om ervoor te zorgen dat er eten op tafel kan blijven komen, dat hun kinderen veilig blijven en dat auto’s kunnen blijven rijden”, zegt Wilson tegen vakblad Variety.
Acteurs hebben hun werk neergelegd nadat onderhandelingen met grote studio’s over onder meer inkomsten van streamingdiensten en het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) in producties waren stukgelopen. Ook is er onvrede over hoe het pensioen en de bijdrage voor gezondheidszorg zijn geregeld in het huidige contract van SAG-AFTRA met de Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP). De AMPTP vertegenwoordigt grote film- en televisiestudio’s en streamingdiensten.
BuzzE