Eerste marathon op natuurijs vrijdagavond in Winterswijk
WINTERSWIJK (ANP) – De eerste natuurijsmarathon van dit seizoen vindt vrijdagavond plaats in Winterswijk. De vrouwen starten om 18.00 uur, de mannen om 19.30 uur, meldt de Winterswijkse IJsvereniging (WIJV).
“De ijsvloer is overal dik genoeg, variërend van 3,2 tot 3,7 centimeter”, zegt de nationaal natuurijscoördinator van de KNSB, Geert-Jan Muskens. “We hebben minimaal 3 centimeter nodig voor een wedstrijd, dus dit is ruimschoots voldoende. De verwachting is dat de dikte vrijdagochtend meer dan 4 centimeter zal zijn. Het is een prachtplaat die hier ligt, met een goede boarding om de baan.”
Schaatsbaan De Witte Poorte is deze tweede kerstdag niet open voor leden. “Dat heeft ook te maken met alle voorbereidingen op en naast het ijs. Dan is het beter dat je het ijs vrijhoudt”, zegt Muskens.
Burgum en Haaksbergen
Winterswijk was vorige keer ook de eerste met de marathon op natuurijs. Dat was begin januari 2024.
Burgum en Haaksbergen waren ook in de race voor de eerste natuurijsmarathon. Maar daar was het ijs donderdag nog niet de vereiste 3 centimeter dik.
ANP





