Eis in kort geding: stop met kwetsbare vluchtelingen in noodopvang

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

DEN HAAG (ANP) – VluchtelingenWerk heeft donderdag in een kort geding tegen het Rijk en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) geëist dat per direct wordt gestopt met het plaatsen van de meest kwetsbare asielzoekers in de (crisis)noodopvang. Het kort geding dient bij de rechtbank in Den Haag.

VluchtelingenWerk spreekt van een “onhoudbare situatie” in de asielopvang. “Die situatie begon in september vorig jaar en duurt dus inmiddels een jaar. In dit jaar zijn we van 0 naar 72 noodopvanglocaties en een onbekend aantal crisisnoodopvanglocaties gegaan”, zei de advocaat van VluchtelingenWerk bij aanvang van zijn pleidooi.

Er zouden circa 10.000 mensen in deze locaties verblijven. Volgens Unicef verblijven er ruim 3000 kinderen in noodopvanglocaties. “Ook zijn we in dit jaar gewend geraakt aan beelden van asielzoekers die in de open lucht slapen en hebben we het dieptepunt bereikt dat Artsen Zonder Grenzen voor het eerst op eigen bodem actief is geweest”, aldus de raadsman. VluchtelingenWerk wil dat de rechter ingrijpt en eist dat de opvang op korte termijn aan de minimale eisen voldoet.

Bestuursrechter

Het COA en het Rijk vinden dat de zaak zich niet leent voor een kort geding. Zij vinden dat de kwestie bij een bestuursrechter thuishoort en dat VluchtelingenWerk daarom niet ontvankelijk zou moeten worden verklaard en de voorzieningenrechter alle vorderingen dient af te wijzen.

Tijdens de zitting kwam VluchtelingenWerk nog met een gewijzigde eis, over het verblijf van minderjarige kinderen in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Unicef maakte woensdag bekend dat het aantal alleenstaande minderjarige vreemdelingen daar inmiddels is toegenomen tot 250, terwijl de locatie geschikt is voor maximaal 55 alleenstaande kinderen. VluchtelingenWerk eist dat het COA de normen van de Inspecties hanteert.

De kortgedingrechter hield het in haar introductie in het midden of ze na de zitting direct uitspraak doet.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.