Elianne Zweipfenning in tranen in de Tweede Kamer
Elianne Zweipfenning heeft emotioneel gesproken in de Tweede Kamer over de wet rondom de dubbele achternaam. Met tranen in haar ogen, maar vastberaden in haar stem, deelde ze haar persoonlijke verhaal.
Elianne heeft twee kinderen met zanger Thomas Berge, de artiestennaam van Chiel Ottink. Inmiddels zijn zij uit elkaar. De kinderen dragen momenteel alleen de achternaam van hun vader. Elianne wil daar graag haar eigen achternaam aan toevoegen.
In tranen
Elianne is absoluut voor de wetswijziging rondom de dubbele achternaam. Op Facebook laat ze weten hoe beladen het moment in de Tweede Kamer voor haar was. ,,Met tranen in mijn ogen maar kracht in mijn stem. Voor gelijkwaardigheid, voor erkenning, voor onze naam”, schrijft Elianne. ,,Deze wijziging geeft ouders de mogelijkheid om hun kind beide achternamen te geven. Dat is een belangrijke stap richting gelijkwaardigheid in de wet. Want een naam bepaalt hoe we worden aangesproken, hoe we onszelf zien en hoe de wereld ons ziet.”
Spannend
Elianne is dankbaar dat ze haar verhaal heeft kunnen doen in de Tweede Kamer. ,,Tussen allemaal waanzinnige vrouwen en mannen. Natuurlijk vind ik het ontzettend spannend dit met jullie te delen, maar dit is wel iets waar ik de afgelopen periode enorm mee bezig ben geweest en wat me af en toe ontzettend emotioneel maakt. Dus dit wilde ik graag met jullie delen.”




