EMA: aanvraag binnen voor goedkeuring AstraZeneca-vaccin in EU

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

AMSTERDAM (ANP) – De Europese medicijnwaakhond EMA heeft een aanvraag binnen om het coronavaccin van AstraZeneca en Oxford ook toe te laten in de EU. Het Europees Geneesmiddelenbureau meldt dat er mogelijk op 29 januari een oordeel ligt over het middel.

Het Europees Geneesmiddelenbureau brengt formeel alleen een advies uit over toelating. De Europese Commissie heeft uiteindelijk het laatste woord, maar volgt naar verwachting de aanbeveling van de in Amsterdam gevestigde toezichthouder.

Het EMA gaf eerder groen licht voor het gebruik van twee andere coronavaccins. Het gaat om middelen van BioNTech/Pfizer en Moderna. De toezichthouder zegt het coronavaccin van AstraZeneca versneld te kunnen beoordelen omdat het al gegevens over het middel heeft bekeken.

In het Verenigd Koninkrijk worden al mensen ingeënt met het vaccin van AstraZeneca en Oxford. Dat land had ook een wereldprimeur toen het begin december het Pfizer-vaccin in gebruik nam.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.