Fedja van Huêt over Invasie: opnames waren heel indrukwekkend

De opnames van de nieuwe Nederlandse actiefilm Invasie waren “heel erg indrukwekkend”, blikt Fedja van Huêt terug bij het ANP. De film van Bobby Boermans, die volgend jaar uitkomt, wordt in samenwerking met de Koninklijke Marine gemaakt. De opnames zitten er voor Van Huêt op, maar gaan momenteel door op Aruba.
“Duikboten, marineschepen, helikopters, ik heb het allemaal langs zien komen. Het was een indrukwekkend decor.” In de speelfilm worden Curaçao en Aruba aangevallen. Wanneer het conflict in snel tempo escaleert, moeten drie jonge mariniers in opleiding het verschil zien te maken. Terwijl de marinierskazerne onder vuur ligt, het luchtruim op slot gaat en de Nederlandse ambassadeur geëvacueerd wordt, vinden de gezworen vrienden en mariniers zichzelf in een race tegen de klok.
De acteur speelt zelf een commandant op een marineschip en acteerde te midden van de mariniers, in plaats van tussen de figuranten. “In die zin was het heel echt allemaal.” De acteurs, naast Van Huêt onder anderen Tarikh Janssen, Gijs Blom en Gijs Scholten van Aschat, zijn voor de film te gast op de basis van de mariniers en verblijven daar dan ook enige tijd. “Dus je bent voor een aantal dagen als crew op het schip.”
Zowel de mariniers als de filmploeg hebben daardoor “een heel mooi inkijkje” kunnen krijgen in elkaars werk, denkt hij. “Heel mooi hoe alles samenkwam.”
BuzzE