Filmfestival Berlijn vraagt om vrijlating Iraanse regisseurs

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Het filmfestival van Berlijn heeft met afschuw gereageerd op de arrestatie van de Iraanse regisseurs Mohammad Rasoulof en Mostafa Al-Ahmad. Beide regisseurs werden opgepakt nadat zij zich op sociale media uitspraken tegen politiegeweld.

De regisseurs zouden de hashtag “Put down your gun” hebben geïnitieerd, waarmee zij de politie opriepen te stoppen met het plegen van geweld. Volgens de Iraanse autoriteiten maakten zij zich daarmee schuldig aan opruiing.

In een verklaring zeggen festivaldirecteurs Mariette Rissenbeek en Carlo Chatrian uiterst bezorgd te zijn over de arrestatie van de twee regisseurs. “Het is schokkend dat kunstenaars gevangen worden genomen vanwege hun vreedzame inspanningen tegen geweld”, stellen zij. Ze roepen de autoriteiten op de regisseurs vrij te laten.

De 49-jarige Rasoulof staat bekend als een criticus van het regime in zijn land. Hij won in 2020 de Gouden Beer op het filmfestival van Berlijn voor zijn film There Is No Evil, waarin de doodstraf in Iran centraal staat. De Iraniër kon zijn prijs destijds niet zelf in ontvangst nemen. Hij kon niet naar de Berlinale omdat de Iraanse autoriteiten hem een reisverbod hadden opgelegd.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.