Gåte doet ondanks deelname Israël mee aan Eurovisie Songfestival

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Gåte heeft besloten mee te doen aan het Eurovisie Songfestival in Zweden namens Noorwegen, ondanks de deelname van Israël. De folkrockgroep liet, voor het winnen van de nationale finale, het Melodi Grand Prix 2024, weten dat ze eerst over hun deelname zouden moeten nadenken als ze de finale zouden winnen.

“We zeiden wel dat we wat tijd nodig hadden om te landen nadat we daadwerkelijk gewonnen hadden. We moesten het even laten indalen en even op adem komen”, zegt zangeres Gunnhild Sundli tegen de Noorse omroep NRK. “Maar nu zijn we klaar om te zeggen dat we ervoor kiezen om deel te nemen.”

Zangeres Eden Golan reist namens Israël af naar Zweden. Het feit dat Israël deelneemt, vindt de groep nog steeds “problematisch”, zegt Sundli. De band heeft er goed over nagedacht, zegt gitarist Magnus Børmark, maar reist in mei dus wel af naar de Zweedse stad Malmö. “We hebben er veel tijd aan besteed en grondig besproken hoe we onze stem kunnen inzetten in deze crisis waarvan de wereld getuige is.”

Stoppen

De oorlog begon op 7 oktober toen Hamas een aanval uitvoerde op Israël. Daarna begon Israël met de aanval op Gaza. De bandleden van Gåte zullen hun visie op de oorlog blijven uiten, zegt Børmark. “Wij willen absoluut zeggen dat wat er in Gaza gebeurt, met de moord op kinderen en gewone burgers, nooit verdedigd kan worden. Het moet stoppen.”

In Noorwegen is meerdere keren gedemonstreerd tegen de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Een petitie genaamd ‘Exclude Israel from Eurovision’ van de Noorse zangeres Marthe Valle is duizenden keren ondertekend.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.