Geen asielzoekers op grasveld bij aanmeldcentrum zaterdagochtend
Advertentie
TER APEL (ANP) – Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
Het Rode Kruis bevestigt dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag geen mensen buiten hebben geslapen. Volgens de hulporganisatie zijn 145 mensen vanuit de dagopvang in Ter Apel overgebracht naar een noodopvang om daar de nacht door te brengen. Van hen gingen 93 naar Zuidwolde in Drenthe en 52 naar Warffum in Groningen. Zaterdagochtend vroeg werden ze teruggebracht naar de dagopvang.
De dagopvang zit in een leegstaand gebouw bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Overdag kunnen maximaal 150 nieuwe asielzoekers daar droog en warm binnen zitten om te wachten totdat het aanmeldcentrum plek voor ze heeft. Als er geen plek komt, kunnen de asielzoekers naar de noodnachtopvang. Volgens het Rode Kruis mengden de laatste tijd veel mensen van buiten zich onder die groep bij het vertrek naar de slaapplaatsen. Dat zorgde voor spanningen. Daarom is de nachtopvang alleen nog beschikbaar voor mensen uit de dagopvang.
Het Rode Kruis weet nog niet of de komende nachten mensen buiten slapen. “Met dit weer wordt altijd wel ergens een konijn uit een hoge hoed getoverd en wordt er een truc verzonnen om het te fiksen”, aldus een woordvoerder.
De gemeente Midden-Drenthe maakte eerder bekend de nachtopvang vanaf komende maandag tot 25 januari over te nemen. In het dorp Beilen kunnen maximaal tweehonderd personen slapen in tenten op een evenemententerrein.
ANP




