Geen hinder medische vluchten en ander vliegverkeer door acties

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

SCHIPHOL (ANP) – Medische vluchten en ander vliegverkeer hebben geen hinder ondervonden van de acties die Greenpeace en Extinction Rebellion zaterdag hebben gehouden bij privéjets op Schiphol. Volgens een woordvoerster van de luchthaven hebben alleen de privévluchten die wilden vertrekken er last van gehad.

De EBAA, de Europese branchevereniging van de zakelijke vluchtsector, bracht eerder zaterdag naar buiten dat een medische vlucht moest uitwijken vanwege de demonstratie. Greenpeace liet echter weten dat activisten die startbanen op Schiphol waren opgegaan en privéjets de weg versperden geen medische vluchten hebben geblokkeerd. Schiphol bevestigt dat desgevraagd aan het ANP.

“Wij blokkeerden alleen de stilstaande privéjets op het platform, aankomende vluchten worden door deze actie niet gehinderd. Volgens de autoriteiten is de Oostbaan de hele dag bereikbaar geweest”, aldus Greenpeace. De milieuorganisatie zegt de hele dag in nauw contact te hebben gestaan met de autoriteiten, zodat ruimte gemaakt kon worden voor noodzakelijke vertrekkende vluchten. “Wij betreuren het dat deze vlucht zou zijn omgeleid. Dat was omwille van onze actie niet nodig.”

De EBAA liet aan diverse media, onder wie de NOS, weten verbolgen te zijn over de actie. Een woordvoerder zei dat een medische vlucht moest uitwijken. “Deze actie vinden wij daarom onacceptabel”, aldus een woordvoerder van de EBAA tegen de NOS.

Greenpeace zegt contact te hebben gehad met de branchevereniging en die zou tegen hen hebben gezegd dat de vlucht wel kon landen, maar dat werd besloten toch uit te wijken. Bij de EBAA was niemand bereikbaar voor commentaar.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.