Geen of verkeerde informatie schermen treinstations door storing

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

UTRECHT (ANP) – Op treinstations is geen of verkeerde reisinformatie op digitale schermen te zien door een technische storing. Dat laat de NS dinsdagmiddag weten. Ook de planner en app van NS zijn “niet up-to-date”, meldt het spoorbedrijf op zijn website.

Ook de omroep op stations is deels uitgezet vanwege de storing. Hoelang de storing gaat duren, is nog niet duidelijk. Ook de oorzaak van de technische problemen is nog niet bekend. “Er wordt hard gewerkt om dit op te lossen.”

Een woordvoerder van de NS legt uit dat het lijkt alsof er een pauzeknop is ingedrukt. Een trein die bijvoorbeeld om 16.30 uur volgens planning is vertrokken, staat om 16.45 uur nog met vertraging op het bord. Deze vertraging is er in werkelijkheid niet. “De treinen rijden gewoon”, zegt de NS. Het advies aan reizigers is om gewoon naar het station te gaan en de trein te pakken die ze altijd nemen vanaf het perron waar die trein normaal gesproken zou vertrekken. Perronwijzigingen komen overigens ook niet door.

In april van dit jaar ontstond er een storing in het planningssysteem dat achter de schermen wordt gebruikt. Toen zag de NS zich genoodzaakt het treinverkeer compleet te staken. Dat is nu niet aan de orde, volgens de NS.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.