Geen treinverkeer van en naar Den Haag CS, activisten op spoor
DEN HAAG (ANP) – Er is geen treinverkeer mogelijk van en naar Den Haag Centraal, meldt de NS. Dit is het gevolg van pro-Palestijnse activisten die op het spoor liepen. Eerder donderdag demonstreerden ze bij het ministerie van Buitenlandse Zaken om de vrijlating van alle opvarenden van de activistische Global Sumud Flotilla-vloot op te eisen.
Tussen Utrecht en Den Haag Centraal is geen treinverkeer mogelijk. Ook tussen Leiden en Den Haag Centraal en Rotterdam en Den Haag Centraal rijden treinen niet. De situatie duurt naar verwachting tot 21.45 uur.
Een woordvoerder van NS zegt dat stations in de buurt van Den Haag Centraal wel gewoon bereikbaar zijn. Zo rijdt de trein van Leiden naar Rotterdam wel, via Den Haag Hollands Spoor.
Aanhoudingen
De politie treedt op tegen de actievoerders. Er zijn aanhoudingen verricht, maar hoeveel is nog niet bekend. Daarover maakt de politie later donderdag waarschijnlijk meer bekend.
Enkele tientallen activisten die perron 4 hadden ingenomen op Den Haag Centraal Station, zijn door de politie daar weggehaald. Ze zijn in een lijnbus gezet en worden daarmee afgevoerd.
ANP





