Hart van Nederland ziet geen acute reden om te stoppen met X

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Het actualiteitenprogramma Hart van Nederland ziet geen acute reden om te stoppen met het gebruik van berichtendienst X. Dat zegt hoofdredacteur Marc Veeningen in een statement op de website van de SBS6-show.

“Wij zien dat de polarisatie op X steeds heviger en inderdaad soms grensoverschrijdend is omdat de vermoedelijk meer gematigde gebruikers afhaken”, aldus Veeningen. De hoofdredacteur laat weten dat Hart van Nederland die ontwikkeling volgt. “Maar extreme reacties op X zijn zeker niet nieuw en wij zien op dit moment geen acute reden om dit platform niet meer te gebruiken.”

“Daarnaast houden we bij hoe onze content wordt gebruikt en becommentarieerd en we ondernemen actie indien het grenzen overschrijdt”, legt Veeningen uit. “En als dit stelselmatig zou gebeuren, heroverwegen we onze aanwezigheid op X, maar dat is onze ervaring op dit moment niet.” Wel zegt Veeningen dat Hart van Nederland terughoudender is geworden met het citeren van meningen die op X worden geuit.

Maandag maakte omroep KRO-NCRV bekend te stoppen met X. Aanleiding daarvoor waren de “aanhoudende, veelal anonieme, haatdragende en ronduit racistische uitingen die op X worden gedaan”. NOS Nieuws-hoofdredacteur Giselle van Cann zei dinsdag in het NPO Radio 1-programma spraakmakers dat de NOS in gesprek is over het blijven gebruiken van X.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.