Het Nationale Theater brengt zes voorstellingen rondom 4 mei

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Het Nationale Theater heeft ook dit jaar weer voorstellingen voor Theater Na de Dam gemaakt rondom de herdenking op 4 mei. Het Nationale Theater heeft drie theaters in Den Haag: de Koninklijke Schouwburg, Theater aan het Spui en Zaal 3. Hier worden verschillende voorstellingen gepresenteerd die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog. Een voorstelling wordt ook in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam getoond.

Theater Na de Dam is een theatermanifestatie die jaarlijks plaatsvindt op de avond van de Nationale Dodenherdenking. Hierbij worden in theaters in het hele land theatervoorstellingen opgevoerd die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog. Ook het Nationale Theater doet dus mee met zes voorstellingen.

Dit jaar is de voorstelling Schuldig landschap in de Koninklijke Schouwburg en in het Koninklijk Theater Carré te zien. De voorstelling gaat over hoe de oorlog en het herdenken hiervan tot op de dag van vandaag een open zenuw raken. Daarnaast is een toneelbewerking van de autobiografie Het Bittere Kruid van Marga Minco (1920-2023) te zien in de Koninklijke Schouwburg. Hierin beschrijft Minco hoe haar familie een systeem van vernietiging wordt binnengedreven en zij dit overleeft. Julien Croiset en Maruja Bobo Remijn brengen het verhaal naar het toneel.

Scherven en Flitsen

In Zaal 3 wordt de voorstelling Scherven en Flitsen van Billy de Walle getoond, over ongestelde vragen aan zijn opa’s en oma’s over de oorlog. In Theater aan het Spui zijn twee voorstellingen te zien die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog: jongerenprogramma Laten we bij het bankje verdergaan, waarin spelers onder meer thema’s uit de Tweede Wereldoorlog bevragen, en de voorstelling Me and Mr. Jansen. Deze laatste voorstelling is van theatermaker Raphael Rodan. Hierin onderzoekt hij hoe verraad werkt.

“Vieren en herdenken is een belangrijke programmalijn van Het Nationale Theater”, zegt directeur Cees Debets. “Samen vieren en herdenken verbindt en de noodzaak daarvan zien we dagelijks. Op 4 mei staan we even stil, we denken aan de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, we denken aan het verlies van vrijheid, we denken aan wat ons dit leert. Dat lijkt nu urgenter dan ooit. Hebben we überhaupt wel iets geleerd?”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.