Hilversum verlengt duur veiligheidsrisicogebied Mediapark

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

De gemeente Hilversum heeft de aanwijzing van het Mediapark en omliggende straten tot veiligheidsrisicogebied met een maand verlengd. Die maatregel, genomen na ernstige bedreigingen na de moordaanslag op Peter R. de Vries, wordt doorgetrokken omdat “de dreiging nog niet is verminderd”. Dat schrijft waarnemend burgemeester Charlie Aptroot donderdag in een brief aan de gemeenteraad.

Wel merkt hij op “dat de politie tot nu toe zeer beperkt gebruik heeft gemaakt van de extra bevoegdheden. omdat hiertoe geen aanleiding was”. In een veiligheidsrisicogebied mag onder meer preventief gefouilleerd worden en mogen auto’s worden doorzocht.

De maatregel werd in de loop van juli genomen in verband met het programma RTL Boulevard, dat te maken had met ernstige bedreigingen. De studio aan het Leidseplein in Amsterdam werd daarom verruild voor een studio op het Mediapark. De dreiging volgde op de aanslag op misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die hij niet overleefde. Hij werd neergeschoten nadat hij te gast was geweest bij RTL Boulevard.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.