Hoger beroep tegen straf voor verkrachting Koningsdag
AMSTERDAM (ANP) – Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de veroordeling van een man voor de verkrachting van een vrouw op Koningsdag in Amsterdam. De man kreeg achttien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Dat is te laag, zegt een woordvoerder van het OM na berichtgeving van het AD. De officier van justitie had een celstraf van drie jaar geëist. Ook de verdachte gaat in beroep, bevestigt zijn advocaat.
Het Openbaar Ministerie vindt dat Sirio S. de vrouw opzettelijk heeft verkracht. De rechtbank was het daar niet mee eens, maar vond wel dat de man had kunnen vermoeden dat de vrouw geen seks met hem wilde. De straf daarvoor is wel lager.
De man gaat eveneens in hoger beroep, bevestigt zijn advocaat Anne-Claire van Dijk. “We zijn het niet eens met de bewezenverklaring en uitspraak.” Van Dijk gaat niet in op welke onderdelen de verdediging het niet eens is.
Compilatievideo
Op sociale media gingen beelden rond van de 28-jarige man uit Italië die op de Ierse vrouw (35) lag tussen geparkeerde auto’s op de Keizersgracht. Later verschenen ook filmpjes van enkele vrouwen die ingrepen. De politie maakte een compilatie van al deze video’s, waarop de rechtbank zich grotendeels heeft gebaseerd.
De verdachte zei in de rechtbank in Amsterdam zich weinig meer te kunnen herinneren en dat hij zich schaamde en de schuld op zich nam. De vrouw zei in haar slachtofferverklaring dat ze zich niets meer herinnert.
Volgens de rechtbank ontbrak bij de vrouw “de wil om op dat moment en op die plaats door de verdachte te worden gepenetreerd”.
ANP





