Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

DEN HAAG (ANP) – Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft het gebied langs de Zuid-Hollandse kust die status gegeven, meldde zijn ministerie dinsdag. Het is daarmee het 22e nationale park van Nederland.

Het gaat om een gebied van meer dan 18.000 hectare van Hoek van Holland tot Hillegom. Tussen Den Haag en Leiden is het park ongeveer 9 kilometer breed, op andere plekken beslaat het een duinstrook van een paar honderd meter.

Om een nationaal park te worden, moet een gebied voldoen aan eisen over natuur en het belang voor wetenschap, onderwijs en recreatie. Bovendien moet er sprake zijn van “grote schoonheid”. Dat is aan de Zuid-Hollandse kust het geval, schreef de provincie in de aanvraag. Waardering voor het gebied zou bijvoorbeeld blijken uit de schilderijen van de Hollandse meesters. “En nog steeds komen jaarlijks miljoenen mensen naar de kust om te genieten van zee, strand, duinen en achterland.”

‘Belangrijk onderwerp’

Met de aanwijzing krijgt het park geld uit een landelijke pot van 30 miljoen euro tot 2030. Volgens de Zuid-Hollandse gedeputeerde Arno Bonte (Natuur) geeft het besluit een “krachtige impuls om de natuurrijkdom van dit bijzondere gebied samen verder te versterken en ontwikkelen”. Hoeveel geld er na 2030 is voor de nationale parken, is nog niet duidelijk.

De provincie deed de aanvraag al in september 2024, maar onder de toenmalige BBB-staatssecretaris Jean Rummenie werd een besluit meermaals uitgesteld. Op de vraag waarom het nu wel tot een besluit is gekomen, stelde een woordvoerder: “Omdat Van Essen dit een belangrijk onderwerp vindt.”

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.