Honderden acteurs steunen Romeo & Juliet-actrice na haatreacties

Bijna negenhonderd voornamelijk zwarte actrices en non-binaire acteurs veroordelen de “racistische” uitlatingen tegen collega Francesca Amewudah-Rivers. Ze hebben woensdag een open brief in The Guardian geplaatst om de actrice te steunen, die veel haatreacties heeft gekregen nadat bekend was geworden dat ze de hoofdrol speelt in Romeo & Juliet op West End. De brief is een initiatief van Enola Holmes-actrice Susan Wokoma.
Veel mensen deelden aanvankelijk hun enthousiasme dat de jonge zwarte actrice de rol zou gaan spelen, staat in de brief. “Maar wat volgde was een voor artiesten met een zichtbare zwarte huidskleur een maar al te bekende gruwel. Het racistische en vrouwonvriendelijke geweld tegenover zo’n lieve ziel was te veel om te verdragen. Dat een castingaankondiging van een toneelstuk zulk vreselijk lelijk geweld aanwakkert, is echt beschamend.”
Producent Jamie Lloyd Company riep eerder op te stoppen met het “betreurenswaardige racistische geweld online”. Die reactie wordt ook gewaardeerd door de ondertekenaars van de brief, maar ze hopen wel dat de steun blijft. “Te vaak hebben theatergezelschappen, omroepen, producenten en streamers geen hulp of steun geboden wanneer hun zwarte artiesten te maken kregen met racistisch of vrouwonvriendelijk misbruik. Het melden wordt te vaak overgelaten aan de misbruikte, van wie dan ook nog wordt verwacht dat ze de betreffende show promoten.”
De brief werd ondertekend door 883 actrices en acteurs. Onder anderen Lashana Lynch (No Time to Die), Sheila Atim (The Woman King) en Marianne Jean-Baptiste (Secrets & Lies) zetten hun handtekening.
BuzzE