Huub Stapel duikt voor docu in de geschiedenis van de Zuiderzee

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Huub Stapel is vanaf eind mei te zien in een vierdelige documentaireserie over de Zuiderzee en de bouw van de Afsluitdijk. De acteur presenteert de Omroep MAX-documentaire Eens ging de zee hier tekeer, waarvan de eerste aflevering op zaterdag 28 mei bij NPO 2 te zien is.

In de reeks duikt Stapel in de geschiedenis van de Zuiderzee, die op de dag van de eerste uitzending precies negentig jaar geleden volledig werd gedicht door de Afsluitdijk. De zee veranderde daarmee in het huidige IJsselmeer, waardoor ook het leven aan de voormalige kust ineens anders werd.

Stapel spreekt onder anderen met deskundigen en directe nazaten van voormalige kustbewoners. Hij wil weten wat de beslissing om de zee te temmen voor gevolgen heeft gehad voor de directe omgeving van de Zuiderzee. De serie is losjes gebaseerd op het gelijknamige boek van Eva Vriend.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.