‘Iedereen die de rechtsstaat koestert, staat pal voor De Vries’

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

AMSTERDAM (ANP) – De “laffe en brute” aanslag op Peter R. de Vries heeft Amsterdam geschokt. “Iedereen die de rechtsstaat koestert, staat pal voor deze journalist”, zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema aan het begin van een gemeenteraadsvergadering. “Wij zijn woedend en vastberaden”, aldus Halsema.

Ze noemde De Vries een “heldhaftige bestrijder van onrecht, een barmhartige steunpilaar voor mensen in nood”.

“In onze stad en in ons land werken mensen die licht werpen op een duistere wereld. Ook gisteravond en vandaag zijn zij aan het werk”, zei de burgemeester. Ze prees de politie die dinsdagavond “opnieuw snel en professioneel heeft opgetreden”.

In verband met de aanslag op De Vries werden dinsdagavond twee verdachten aangehouden in een auto op de A4 bij Leidschendam, een 35-jarige Pool uit Maurik (Gelderland) en een 21-jarige Rotterdammer. Ze zitten in beperkingen en worden vrijdag voorgeleid.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.