In Beverwijk en Haarlem twee jongeren aangehouden voor wapenbezit

BEVERWIJK/HAARLEM (ANP) – In Beverwijk en in Haarlem zijn rondom de onrust van rivaliserende groepen twee jongeren aangehouden voor “overtreding van de wet wapens en munitie”, meldt de politie zondag. Een woordvoerder wil wegens het onderzoek niet toelichten wat ze precies bij zich hadden.
In Beverwijk heeft de politie bij een preventieve controle een 19-jarige man uit de plaats aangehouden. Hij zit vast. Bij “een reguliere controle van jeugd in Haarlem” is een minderjarige jongen uit die plaats aangehouden. Vanwege zijn leeftijd zit hij niet vast. Beide verdachten worden zondag verhoord.
De rivaliteit tussen twee jongerengroepen leidde donderdag tot extra onrust nadat gewelddadige video’s met beelden van een mishandeling, een ontploffing van een school door middel van AI-beelden en dreigingen van een schietpartij veelvuldig werden gedeeld. Scholen sloten daarom vrijdag hun deuren.
‘Niet bemoeien met de onrust’
In Haarlem staan de autoriteiten op scherp omdat mogelijk ook jongeren van daar betrokken zijn bij de rivaliserende groepen. Aangewezen veiligheidsrisicogebieden in Heemskerk en Beverwijk maken preventief fouilleren mogelijk. Meerdere jongeren en voertuigen zijn daar zaterdagavond dan ook gecontroleerd. Daarnaast waren er twee opstootjes in het centrum van Beverwijk. Een aantal jonge vrouwen uit Haarlem zocht volgens de politie de confrontatie met een groep jonge vrouwen uit Beverwijk. Door het geldende noodbevel konden ze worden weggestuurd, “waarna de rust snel terugkeerde”.
Ondanks de vraag niet naar de plaatsen te komen om te zien ‘of er wat sensatie is’, was het volgens de politie “opvallend drukker in de gebieden van de IJmond”. Ze herhaalt daarom “de dringende oproep om je niet te bemoeien met de onrust, zowel online als op straat”.
De rivaliteit tussen twee jongerengroepen leidde donderdag tot extra onrust nadat gewelddadige video’s met beelden van een mishandeling, een ontploffing van een school door middel van AI-beelden en dreigingen van een schietpartij veelvuldig werden gedeeld. Scholen sloten daarom vrijdag hun deuren.
ANP