In toekomst meer gesprekken tussen Uslu en RTL, Talpa en NPO

In de toekomst zullen er meer gesprekken plaatsvinden tussen staatssecretaris Gunay Uslu en onder meer de NPO, RTL en Talpa. “Er volgen meer gesprekken, maar die zijn nog niet gepland”, laat een woordvoerder van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap desgevraagd weten.
Woensdag gingen onder meer NPO, de zender RTL en Talpa Network om de tafel met de staatssecretaris om te praten over seksueel grensoverschrijdend gedrag. De drie partijen lieten achteraf weten zich aan te sluiten bij MORES, het onafhankelijke externe meldpunt voor seksueel wangedrag in de cultuursector. Uslu sprak achteraf over “een open en goed gesprek”.
MORES werd opgericht nadat casting director Job Gosschalk in 2017 erkende dat hij zich schuldig had gemaakt aan seksueel wangedrag. Het meldpunt nam ook al meldingen aan uit de mediasector. Maar nu de drie partijen zich officieel committeren geven zij zelf ook meer ruchtbaarheid aan het bestaan van MORES. Ook dragen zij voortaan financieel bij aan het onafhankelijke meldpunt.
Meerdere vrouwen hebben melding gemaakt van hun ervaringen met seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice of Holland. In totaal deden tientallen vrouwen hun verhaal over bandleider Jeroen Rietbergen, coaches Ali B en Marco Borsato en een regisseur. Rietbergen stapte voor de uitzending op. Hij erkende relaties van “seksuele aard” te hebben gehad met vrouwen die betrokken waren bij het programma. RTL zette de samenwerking met coach Ali B gedurende het onderzoek stil. Tegen hem liggen meerdere aangiftes.
BuzzE